השאירו פרטים

השאירו פרטים »

טופס הסכמה לטיפולי תיקון ראיה בלייזר

בשיטות:
LASIK (בכל שיטות הרמת המתלה, מיקרוקרטום או FEMTO)
PRK _(בכל שיטות השונות להסרת האפיטל , Lasekידנית/אלכוהול/PTK)

לאחר שראיתי סרטון על הטיפול וקיבלתי הסברים מהרופא ומצוות המרפאה, באשר לחלופות הטיפול הרלוונטיות, יתרונותיהן וחסרונותיהן וכן הוסברה לי במיוחד שיטת הטיפול שנבחרה כמתאימה לליקוי הראיה האישים שלי, ולאחר שקיבלתי לידי עותק וסיכום הבדיקות שעברתי וכן עותק מטופס הסכמה זה, זמן מספיק טרם הטיפול וטרם החתימה עליו הינני נותן את הסכמתי לטיפול ומאשר כי הבנתי את ההסברים ובין השאר כי הוסברו לי:

מטרת הטיפול היא לשפר את חדות הראיה למרחוק ולהקטין התלות במשקפיים (או עדשות מגע), ולא לתיקון חדות הראיה לקרוב, כמו קריאה, עבודה מול מחשב וכו'. הטיפול לא נועד לתקן פזילה, עין עצלה או מחלות עיניים אחרות.
בטיפולים שבהם מבוצע "מונו-ויז'ן" מתוקנת עין אחת לקרוב והשנייה לרחוק, כשהמטרה להשאיר בנוסף גם כושר קריאה חלקי לקרוב.

בכל סוגי הטיפולים מוסרת שכבה עדינה מעומק הקרנית ובכך להביא לשינוי קימור הקרנית.

  • ב-PRK השכבה מוסרת מקדמת הקרנית, ללא חיתוך הקרנית עצמה לאחר הסרת שכבת האפיטל המשתקמת מעצמה. – השיטה כרוכה ביותר כאבים והחלמה איטית יותר של הראיה ביחס לשיטות הלאסיק.
  • ב-LASIK השכבה מוסרת מעומק הקרנית לאחר הרמת מתלה שטחי בעזרת מכשיר מכני עדין (Lasik רגיל) או בעזרת לייזר ( המכונה FEMTO).

שיטת הטיפול הנבחרת הינה בהתאם להחלטת הרופא כפי שהוסבר טרום הטיפול, אך יתכן כי במהלך הטיפול יחליט הרופא לשנות את השיטה מניתוח LASIK לניתוח PRK או מכל שיטה מסוימת לשיטה אחרת מהמנויות למעלה, או לטפל עין אחת בלבד, או לשנות את שיטת הסרת האפיתל בטיפול PRK, בהתאם לצורך ועל פי שיקול דעתו.
כל הטיפולים נמשכים דקות ונעשים בהרדמה מקומית בעזרת טיפות עיניים.

שינוי שיטת הטיפול מ LASIK ל PRK במהלך הטיפול
במקרים נדירים הרופא המטפל עשוי לשנות את שיטת הטיפול.
מעבר לשיטת טיפול שונה מהמתוכנן יעשה בהחלטת הרופא במקרים של שיבוש בתהליך הטיפולי, במיוחד בעין המטופלת הראשונה,  ובמטרה להשלים הטיפול בשתי העיניים באותה מסגרת תוך צמצום והאחדת זמני ההחלמה.
השינוי לא ישפיע על התוצאה הסופית אבל כרוך בהחלמה איטית יותר עליה לניתן לקרוא בפרוט בהסברים על שיטת הPRK.

שיעורי הצלחת הטיפולים = היפטרות מוחלטת ממשקפיים למרחוק, הינם גבוהים אך פוחתים כאשר מטופל רוחק-רואי (מספרים ב+), או קוצר רואי (מינוס -) מעל 7.0 דיופטריות, או אסטיגמטיזם מעל 2 דיופטריות. התנודות והשינויים בחדות הראיה נמשכים עד שישה חודשים לאחר הטיפול, אם כי תיתכן תקופה ארוכה יותר.
קיימת אפשרות שלא תושג התוצאה הרצויה, או שחדות הראיה שתושג לא תהיה קבועה, ועלולה להשתנות.
יתכן שיידרש טיפול נוסף לתיקון, אך לא בכל מקרה ניתן יהיה לבצעו.
בחלק קטן מן המקרים גם אם יושג שיפור יהיה עדיין צורך בהרכבת משקפיים.

תופעות הלוואי של הטיפול כוללות יובש, רגישות לאור, תחושת סנוור, ראית הילה סביב מקור אור וטשטוש ראיה שעלולים להגבילני בנהיגה (בעיקר בלילה) ובהרכבת עדשות מגע. במיעוט מהמקרים תופעות הלוואי עלולות להמשך גם לטווח ארוך.
במיוחד בטיפולי PRK צפויים כאבים בימים הראשונים שלאחר הטיפול וכן התאוששות הדרגתית של הראיה.

יובש
יובש בעיניים היא תופעה שסובלים ממנה רבים בלי קשר לטיפול בלייזר, והיא שכיחה בין שאר תופעות הלוואי של הטיפול  בתקופה הראשונה ובמיעוט המקרים גם לטווח ארוך.
לעיתים דרוש לצורך טיפול בתופעות היובש, בין אלו שהיו קיימות ממילא ובלי קשר לטיפול ובין אלו שנגרמו או הוחמרו כתוצאה מהטיפול, בטיפולים נוספים הכרוכים בתשלום כגון: השתלת מסתמים מלאכותיים לנקבי הדמעות, או ניקוי הבלוטות המייצרות את השמנונית לרקמת העין ועוד.

הסיבוכים האפשריים של הטיפול, לרבות עכירות קרנית עם טשטוש ראיה ובוהק, צניחת עפעף זמנית או קבועה, ובמקרים נדירים דלקת או זיהום הקרנית עם ריפוי לא סדיר שלה, קפלים במתלה הטיפולי (בניתוחי LASIK), תקלות חיתוך שונות ביצירת המתלה הטיפולי וצמיחת אפיתל מתחת למתלה הקרנית (בניתוחיLASIK ), התפתחות בלט של הקרנית (אקטזיה), שתחייב הרכבת עדשת מגע, השתלת טבעות בקרנית, טיפול לחיזוק הקרנית או השתלת קרנית.
בטיפולי PRK בלבד, נעשה שימוש למניעת עכירות בקרנית בתרופת מסוג "מיטומיצין", שעד כה לא גרמה לסיבוכים, אך לא ניתן לשלול בוודאות התפתחות תופעות טוקסיות נדירות ביותר בלחמית, בקרנית ובלובן העין.
במקרים נדירים מאד, כתוצאה מסיבוכים אלו ואחרים תיתכן ראיה ירודה (אפילו מתחת ל-6/120, מצב המוגדר כעיוורון לפי החוק) שתחייב טיפולים וניתוחים נוספים כולל השתלת קרנית.
הטיפול מבוצע בהצלחה ובמספרים גדולים מזה כ- 30 שנה, ולכן לא ידועה עדיין השפעתו לטווח ארוך יותר.

מחלות עיניים אחרות – בדיקת ההתאמה לא בהכרח תגלה אותן
בדיקת ההתאמה שעברתי הינה אך ורק לצורך אישור הטיפול בלייזר לתיקון ראיה. הבדיקה אינה מסוגלת לשלול בהחלטיות   מחלות עיניים שאינן  התווית נגד לטיפול, או שאינן ברמת חומרה כזו – מחלות כמתואר עלולות להתפתח ולהחמיר עם הזמן.
במקרה של תלונות על איכות ראיה שאינה מתוקנת בעזרת משקפיים או עדשות מגע יש לפנות לרופא עיניים בקהילה לבדיקות מקיפות.

מעקב לאחר טיפול
להבטחת בריאות העין בעקבות הטיפול יש להגיע לבדיקות המעקב וליטול טיפות עיניים בהתאם להמלצות הרופא.
בשנה הראשונה לאחר הטיפול – בדיקות מעקב ללא הגבלה וללא חיוב, לאחר מכן יגבה סכום של 99 ₪ עבור הבדיקה
טיפול ממושך בטיפות עלול לגרום לסיבוכים רפואיים ודורש מעקב.
במקרה של החלשות בראיה למשך יותר משבוע יש לקבוע תור לביקורת במרפאה.

 

מוסכם עלי כי בכל מחלוקת הנוגעת לשירות זה, סמכות השיפוט הבלעדית היא לבית המשפט בת"א

השאירו
פרטים
»

השאירו פרטים »

*בכפוף לתנאי השימוש והתקנון

לקבלת שיחה מנציג מלאו פרטיכם או חייגו – 2273*

דילוג לתוכן